We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco AMD EPYC 9375F processor 3.85 GHz 256 MB L3
SKU
CAI-CPU-A9375F
Login for pricing
Available for backorder
Socket SP5, 32 cores, 64 threads, 3.85 GHz base clock, 4.8 GHz boost clock, 256 MB L3 cache, 320 W TDP
Category: Processors
| SKU | CAI-CPU-A9375F |
|---|---|
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Processor | |
|---|---|
| Processor generation | AMD EPYC™ 9005 Series |
| Processor base frequency | 3.85 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| Thermal Design Power (TDP) | 320 W |
| Processor cache | 256 MB |
| Processor model | 9375F |
| Processor threads | 64 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor family | AMD EPYC |
| Processor cores | 32 |
| Processor socket | Socket SP5 |
| Processor cache type | L3 |
| Memory | |
| Memory types supported by processor | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speeds supported by processor | 5200 MHz |
| Memory channels | Dodeca-channel |
| Graphics | |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card model | Not available |
| On-board graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Power | |
|---|---|
| Thermal Design Power (TDP) | 320 W |
| Technical details | |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Thermal Design Power (TDP) | 320 W |
| Market segment | Server |
| Processor cache type | L3 |
| Features | |
| Thermal Design Power (TDP) | 320 W |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Market segment | Server |