We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco C9K-F2-SSD-240GB internal solid state drive M.2 SAS
SKU
C9K-F2-SSD-240GB
Category: Internal Solid State Drives
| SKU | C9K-F2-SSD-240GB |
|---|---|
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 240 GB |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Network switch |
| SSD capacity | 240 GB |
| SSD form factor | M.2 |
| Compatible products | Catalyst 9600 Series |
| Performance | |
| Interface | SAS |
| Component for | Network switch |
| SSD capacity | 240 GB |
| Compatible products | Catalyst 9600 Series |
| Design | |
|---|---|
| Component for | Network switch |
| SSD form factor | M.2 |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| SSD form factor | M.2 |
| Other features | |
| Compatible products | Catalyst 9600 Series |