We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear 2m KVM VGA PS2 Cable
SKU
26-1300
- Connector 1: VGA Male (HD15M)
- Connector 2: PS2 Female
- Connector 3: PS2 Female
- Connector 4: VGA Male (HD15M)
- Connector 5: PS2 Female
- Connector 6: PS2 Female
- Cable length: 2m
Category: KVM Cables
| SKU | 26-1300 |
|---|---|
| EAN | 5035624005945 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
You need to connect your VGA display and PS/2 keyboard & Mouse to your KVM switch.
| Performance | |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Video port type | VGA |
| Mouse port type | PS/2 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Weight | 480 g |
| Ports & interfaces | |
| Video port type | VGA |
| Mouse port type | PS/2 |
| Keyboard port type | PS/2 |
| Features | |
| Country of origin | China |
| Cable length | 2 m |
| Weight | 480 g |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Cable length | 2 m |
| Weight | 480 g |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Weight | 480 g |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |