We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Elo Touch Solutions E527713 headphones/headset Wired Ear-hook USB Type-C Black
SKU
E527713
Category: Headphones & Headsets
| SKU | E527713 |
|---|---|
| EAN | 0843173152172 |
| Manufacturer | Elo Touch Solutions |
| Availability | Out of Stock |
Push-To-Talk Headset, USB-C, black, fits for: M51
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Cable colour | Black |
| Control unit type | In-line control unit |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Suggested gender | Boy/Girl |
| Technical details | |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Monaural |
| Wearing style | Ear-hook |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| USB connectivity | Yes |
| USB connector | USB Type-C |
| Cable colour | Black |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Intraaural |
| Microphone | |
| Microphone type | In-line |
| Control unit | |
| Control unit type | In-line control unit |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 27.23 g |
| Packaging data | |
| Package width | 99 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 99 mm |
| Package weight | 44.34 g |