We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 100GbE QSFP28 to QSFP28 5m Active Optical Cable
SKU
Q9S71A#B01
Category: Fibre Optic Cables
| SKU | Q9S71A#B01 |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 5 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Cable diameter | 3 mm |
| Cable length | 5 m |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 5 m |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |