We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 3m Direct Attach Copper Cable
SKU
JL307A#B01
Login for pricing
Available for backorder
Aruba Networking 100G QSFP28 to QSFP28 3m Direct Attach Copper Cable
Category: Fibre Optic Cables
| SKU | JL307A#B01 |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Technical details | |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |