We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 100G SR2 MPO QSFP28 100m MMF Transceiver
SKU
S1C93A
Category: Network Transceiver Modules
| SKU | S1C93A |
|---|---|
| EAN | 0190017658162 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Network | |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | QSFP28 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 18 mm |
| Depth | 122 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 44.9 g |
| Technical details | |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |