We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 50G BiDi 10km-Upstream 1270/1330 Transceiver
SKU
S1C94A
Login for pricing
Available for backorder
Aruba Networking 50G BiDi 10km-Upstream 1270/1330 Transceiver
Category: Network Transceiver Modules
| SKU | S1C94A |
|---|---|
| EAN | 0190017660325 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Maximum data transfer rate | 50000 Mbit/s |
| Interface type | SFP56 |
| Features | |
| Form factor | SFP56 |
| Network | |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 50000 Mbit/s |
| Interface type | SFP56 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Depth | 56 mm |
| Height | 13 mm |
| Weight | 25.9 g |
| Technical details | |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |