We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microsoft Surface 65W Power Supply Laptop, Tablet Black AC Indoor
SKU
W8Z-00004
Category: Mobile Device Chargers
| SKU | W8Z-00004 |
|---|---|
| EAN | 0196388144396 |
| Manufacturer | Microsoft |
| Availability | Out of Stock |
Made exclusively for Surface and designed to match its look and feel, the 65W Power Supply quickly recharges the battery, while the USB port lets you charge another device at the same time.
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| AC adapter power | 65 W |
| Technical details | |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Laptop, Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| AC adapter included | Yes |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 90 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 25 mm |
| Weight | 250 g |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Yes |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Surface Laptop Go 2 Surface Laptop Go Surface Book 2 Surface Book Surface Laptop 5 Surface Laptop 4 Surface Laptop 3 Surface Laptop 2 Surface Laptop Surface Pro X Surface Pro 7 Surface Pro 6 Surface Pro (5th gen) Surface Pro 4 Surface Pro 3 Surface Go 2 Surface Go Surface Pro 7+ Surface Go 3 Surface Pro 8 Surface Laptop Studio Surface Pro 9 |
| AC adapter included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Microsoft Surface 65W Power Supply Lap...
Login for pricing
|
Popular
Zebra AK18913-003 mobile device charge...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra KIT-PWR-12V50W mobile device cha...
Login for pricing
|
Zebra CRD-MPM-1SCHGEU1-01 mobile devic...
Login for pricing
|
New
i-tec USB 3.0 Charging HUB 16port + Po...
Login for pricing
|
Recommended
ALOGIC 4X100 White Indoor
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
W8Z-00004
|
AK18913-003
|
KIT-PWR-12V50W
|
CRD-MPM-1SCHGEU1-01
|
U3CHARGEHUB16UK
|
WCG4X100-UK
|
| Manufacturer |
Microsoft
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
i-tec
|
ALOGIC
|
| Charger type |
Indoor
|
N/A
|
N/A
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|





