We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear 10m 3.5mm Stereo Jack Audio Extension Cable - Male to Female - Gold Connectors
SKU
23-5100
Login for pricing
In Stock: 567 available
10m 3.5mm Stereo Jack Audio Extension Cable - Male to Female - Gold Connectors
- Connector 1: 3.5mm Male
- Connector 2: 3.5mm Female
- Gold plated connectors
- Cable length: 10m
- Colour: Black
Category: Audio Cables
| SKU | 23-5100 |
|---|---|
| EAN | 5035624024083 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our 3.5mm male to female audio cable is the perfect solution when your existing audio cable isn't long enough. Designed for versatility and everyday use, it gives you extra length without sacrificing sound quality. Ideal for cars, home setups or office use.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Gold |
| Plug and Play | Yes |
| Country of origin | China |
| Certification | REACH |
| Certificates | |
| Certification | REACH |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 240 g |
| Package weight | 3.5 g |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 240 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 3.5 g |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 240 mm |
| Weight | 240 g |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
connektgear 10m 3.5mm Stereo Jack Audi...
Login for pricing
|
New
Cables Direct 2RR3-01 audio cable 1.2...
Login for pricing
|
Hot Product
Cables Direct 2TR-303 audio cable 3 m...
Login for pricing
|
Bestseller
Cables Direct 2TT-05 audio cable 5 m 3...
Login for pricing
|
Recommended
Cables Direct 2TR-305 audio cable 5 m...
Login for pricing
|
Popular
Cables Direct 2TT-10 audio cable 10 m...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
23-5100
|
2RR3-01
|
2TR-303
|
2TT-05
|
2TR-305
|
2TT-10
|
| Manufacturer |
connektgear
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3 x RCA
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3 x RCA
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|



