We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear 15m 3.5mm Stereo Jack Audio Cable - Male to Male - Gold Connectors
SKU
23-2150
Login for pricing
In Stock: 79 available
15m 3.5mm Stereo Jack Audio Cable - Male to Male - Gold Connectors
- Connector 1: 3.5mm Male
- Connector 2: 3.5mm Male
- Gold plated connectors
- Cable length: 15m
- Colour: Black
Category: Audio Cables
| SKU | 23-2150 |
|---|---|
| EAN | 5035624023925 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our 3.5mm male to male AUX cables are designed for versatility and seamless connectivity across a variety of audio setups. Some of its most common applications include : Connecting your phone to your car stereo, Linking a speaker to your phone or tablet or joining up your computer to a sound system. Therefore, this cable is perfect whether you're on the road, at home or at work.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 15 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Plug and Play | Yes |
| Country of origin | China |
| Certification | REACH |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance | Yes |
| Certificates | |
| Certification | REACH |
| Compliance certificates | REACH, RoHS, UKCA |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 470 g |
| Package weight | 473.5 g |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 240 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 473.5 g |
| Package width | 155 mm |
| Package height | 240 mm |
| Weight | 470 g |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Sustainability compliance | Yes |
| Compliance certificates | REACH, RoHS, UKCA |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
connektgear 15m 3.5mm Stereo Jack Audi...
Login for pricing
|
Recommended
Cables Direct 2TT-15 audio cable 15 m...
Login for pricing
|
Popular
Cables Direct 3.5 mm - 3.5 mm M/M 10m...
Login for pricing
|
New
Cables Direct 3.5mm 10m audio cable Wh...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com 6 ft Slim 3.5mm Stereo Au...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com 1m White Slim 3.5mm Stere...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
23-2150
|
2TT-15
|
2TT-10WHT
|
2TT-110WHT
|
MU6MMS
|
MU1MMMSWH
|
| Manufacturer |
connektgear
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Connector 2 |
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
| Connector 1 |
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|





