We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear Plastic Cable Ties (High Tensile Strength) 300 x 3.6mm - Pack of 100 - Natural
SKU
COTIE3000/BA/NT
Login for pricing
In Stock: 2977 available
Plastic Cable Ties (High Tensile Strength) 300 x 3.6mm - Pack of 100 - Natural
- Dimensions: 300 x 3.6mm
- Material: Nylon
- Colour: Natural
- Quantity: Pack of 100
Category: Cable Ties
| SKU | COTIE3000/BA/NT |
|---|---|
| EAN | 5035624049611 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our high tensile strength cable ties are perfect for keeping your cables tidy and well organised, suitable for all purposes in your home, office or garden.
| Features | |
|---|---|
| Type | Releasable cable tie |
| Identification tag | No |
| Material | Nylon |
| Product colour | Natural |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 110 mm |
| Package depth | 380 mm |
| Package weight | 136 g |
| Width | 3.6 mm |
| Length | 300 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
connektgear Plastic Cable Ties (High T...
Login for pricing
|
Bestseller
Cables Direct CT-280B cable tie Nylon...
Login for pricing
|
New
Cables Direct CT-200W cable tie Beaded...
Login for pricing
|
Cables Direct CT-292W cable tie Beaded...
Login for pricing
|
Popular
Cables Direct CT-292K cable tie Beaded...
Login for pricing
|
Recommended
Cables Direct CT-160W cable tie Beaded...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COTIE3000/BA/NT
|
CT-280B
|
CT-200W
|
CT-292W
|
CT-292K
|
CT-160W
|
| Manufacturer |
connektgear
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
| Type |
Releasable cable tie
|
N/A
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|
Beaded cable tie
|





