We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
connektgear Plastic Reusable Cable Ties 150mm x 7.6mm - Pack of 100 - Black
SKU
COTIE1000/RS
Login for pricing
In Stock: 12 available
Plastic Reusable Cable Ties 150mm x 7.6mm - Pack of 100 - Black
- Dimensions: 100 x 2.5mm
- Material: Nylon
- Colour: Black
- Quantity: Pack of 100
Category: Cable Ties
| SKU | COTIE1000/RS |
|---|---|
| EAN | 5035624024915 |
| Manufacturer | connektgear |
| Availability | In Stock |
Our high tensile strength cable ties are perfect for keeping your cables tidy and well organised, suitable for all purposes in your home, office or garden. Their reusable feature means you can reposition them without losing grip or effectiveness.
| Features | |
|---|---|
| Type | Parallel entry cable tie |
| Identification tag | No |
| Material | Nylon |
| Product colour | Black |
| Certification | REACH |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 85 mm |
| Package height | 170 mm |
| Package weight | 3.5 g |
| Width | 7.6 mm |
| Length | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 100 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
connektgear Plastic Reusable Cable Tie...
Login for pricing
|
New
Cables Direct CT-200MIX cable tie Ladd...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
Login for pricing
|
StarTech.com 5"(12cm) Reusable Ca...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com 6"(15cm) Cable Ties...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COTIE1000/RS
|
CT-200MIX
|
CBMZT10B
|
CBMZTRB5BK
|
CBMZT6B
|
CBMZT10N
|
| Manufacturer |
connektgear
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Parallel entry cable tie
|
Ladder cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|





