We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 676M7A/738 Ink cartridge magenta 300ml for HP DesignJet T 850
SKU
676M7A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| Printing colours | Magenta |
|---|---|
| Colour | magenta |
| Content (ml) | 300.00 |
| Brand compatibility | HP |
| SKU | 676M7A |
| EAN | 0196548336173 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet T 850, HP DesignJet T 950 MFP, HP DesignJet T 950, HP DesignJet T 850 Series, HP DesignJet T 850 MFP, HP DesignJet T 950 Series
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Magenta |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 454 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Technical details | |
| Weight | 454 g |
| Printing colours | Magenta |
| Package weight | 509 g |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 676M7A/738 Ink cartridge magenta 30...
Login for pricing
|
New
HP CE017A/771 Printhead black matt / r...
Login for pricing
|
Hot Product
HP CE018A/771 Printhead magenta / yell...
Login for pricing
|
Recommended
HP CE019A/771 Printhead light magenta...
Login for pricing
|
Popular
HP CE020A/771 Printhead black / gray b...
Login for pricing
|
HP CH645A/761 Printhead yellow for HP...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
676M7A
|
CE017A
|
CE018A
|
CE019A
|
CE020A
|
CH645A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





