We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung A15 Luxury Wallet Case
SKU
SAMA15LW
Category: Cases
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Faux leather |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMA15LW |
| EAN | 5056521476348 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Full front, back and side protection wallet case with black silicone interior case to hold your phone securely in place.
•Made of high quality smooth faux leather with inside slots to store credit cards, notes, or business cards. This case also offers an elegant tan interior.
•Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and a magnetic clasp gives additional security.
•This case offers a movie stand feature, allowing handsfree access to calls and video calling.
•Made of high quality smooth faux leather with inside slots to store credit cards, notes, or business cards. This case also offers an elegant tan interior.
•Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and a magnetic clasp gives additional security.
•This case offers a movie stand feature, allowing handsfree access to calls and video calling.
| Design | |
|---|---|
| Material | Faux leather |
| Technical details | |
| Case type | Wallet case |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A15 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Wallet case |
| Product colour | Black |
| Material | Faux leather |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A15 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung A15 Luxury Wallet Case
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
JLC iPhone 12/12 Pro Explorer Case - B...
Login for pricing
|
JLC iPhone XR Halcyon - Clear
Login for pricing
|
JLC iPhone 13 Pro Max Explorer - Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA15LW
|
77-81039
|
77-65304
|
IPH12EXP
|
IPHXRHA
|
IPH13PMEXP
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
JLC
|
JLC
|
JLC
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
N/A
|
Transparent
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
Faux leather
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
N/A
|
| Case type |
Wallet case
|
Cover case
|
Cover case
|
Shell case
|
Shell case
|
Shell case
|





